wykładzina podłogowa - jesień 2009

Osuszanie pomieszczeń i podłoży

Profesjonalne i efektywne osuszanie pomieszczeń i podłoży

Prowadzenie prac wykończeniowych, takich jak wylewki, tynkowanie, czy kładzenie gładzi szpachlowych, wymaga zużycia dużej ilości wody. W przypadku inwestycji powstających w okresie późnej jesieni oraz zimy, z powodu braku możliwości naturalnego osuszenia podłoży oraz ścian, czas budowy wydłuża się. Generuje to znaczne straty zarówno ze strony wykonawców i podwykonawców, ale także odbiorców końcowych inwestycji.

O ile na zachodzie Europy osuszanie wilgoci budowlanej jest integralnym procesem budowy, szczególnie w przypadku obiektów o przyspieszonym terminie realizacji, o tyle w polskich warunkach osuszanie budynków nie jest powszechnie stosowane. Jeśli już ktoś decyduje się na osuszanie, często robi to w niewłaściwy sposób, np. nagrzewając pomieszczenia. Stosowanie sprzętu takiego jak nagrzewnica gazowa czy elektryczna powoduje wnikanie wilgoci w głąb ścian, jest bezskuteczne i powoduje stratę zużytej do całego procesu energii elektrycznej.

Stosowanie profesjonalnych osuszaczy, czyli urządzeń przeznaczonych do usunięcia wilgoci z zalanych bądź nadmiernie wilgotnych pomieszczeń i budynków, znacznie przyspieszy wszelkie prace remontowe i budowlane. Poza tym, osuszanie wykonane we właściwy sposób, jest nie tylko bardziej przyjazne konstrukcji budynku, ale i znacznie tańsze niż prowizoryczne zastosowanie nagrzewnicy.

Firma PRESTO specjalizuje się w dostarczaniu profesjonalnych usług z zakresu skutecznego osuszania budynków i pomieszczeń. Wynajmuje także osuszacze i inny sprzęt do usuwania nadmiernej wilgoci. Posiadamy wysoko wydajne urządzenia, jakimi są np. osuszacz FRAL FD 80 P, (jest w stanie wyciągnąć z zawilgoconego powietrza aż do 96l wody na dobę), czy też dmuchawy gorącego powietrza.

F.H.U. PRESTO Tomasz Legierski

26-200 Końskie, Pomorzany 65a

tel. 41 375-05-05

tel. kom. 603-236-748

e-mail: tomek@presto.info.pl

Pozycjonowanie Kielce strony www Kielce