wykładzina podłogowa - jesień 2009

Instalacje wykładzin PCV

Podłogi z wykładzin PCV to coraz częściej stosowane rozwiązanie posadzkarskie. Ze względu na olbrzymią wytrzymałość i nieograniczone możliwości kompozycji wzorów oraz szybkość wykonania i relatywnie niską cenę tego typu podłogi możemy spotkać prawie w każdym obiekcie użyteczności publicznej.

Wykładziny PCV dzielimy na:

Wykładziny obiektowe:

  • homogeniczne (jednowarstwowe) - wykładzina w całym swoim przekroju jest jednorodna, dzięki czemu nawet po wieloletnim użytkowaniu wzór i wygląd   wykładziny jest niezmienny.
  • heterogeniczne (wielowarstwowe) - zbudowane najczęściej z trzech lub więcej warstw, spośród  których najważniejsza jest wierzchnia warstwa   użytkowa -  to właśnie grubość warstwy użytkowej świadczy o trwałości i jakości wykładziny.

Stosowane najczęściej w obiektach użyteczności publicznej o średnim, dużym i intensywnym natężeniu ruchu, np. w szkołach, szpitalach i innych obiektach służby zdrowia, placówkach handlowych, hotelach,  w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi oraz w pomieszczeniach przemysłu lekkiego o wysokiej intensywności użytkowania.

Wykładziny sportowe:

  • wykładzina przeznaczona do stosowania w obiektach i pomieszczeniach o charakterze sportowym np. wielofunkcyjnych salach gimnastycznych, halach   sportowych, siłowniach, salach fitness, halach widowiskowo-sportowych.

W zależności od wymagań obiektowych podłogi sportowe możemy podzielić na konstrukcje powierzchniowo elastyczne (na konstrukcji legarowej) i konstrukcje punktowo elastyczne (przy użyciu tylko maty elastycznej, np. gumowo-korkowej) - obie oczywiście wykończone wykładziną sportową.

Wykładziny antyelektrostatyczne i przewodzące:

  • zalecane do pomieszczeń wymagających ochrony przed elektrycznością statyczną. Odpowiedni system uziemienia posadzki i struktura wykładziny   pozwala utrzymać różnicę ładunków elektrycznych pomiędzy ludźmi a otoczeniem na tak niskim poziomie, że wyładowania są nieodczuwalne i nie   zakłócają pracy czułej aparatury elektronicznej.

Stosowana najczęściej w pomieszczeniach związanych z montażem i obsługą elektronicznej aparatury pomiarowo-kontrolnej, diagnostycznej, teletransmisyjnej, a także urządzeń komputerowych. Polecane do serwerowni, sal operacyjnych itp.

Wykładziny antypoślizgowe:

  • przeznaczone do pomieszczeń mokrych lub wszędzie tam, gdzie zwiększone są wymagania antypoślizgowe. Małe wypustki na powierzchni wykładziny lub chropowata struktura zapewniają dobrą przyczepność nawet wtedy, gdy podłoga jest mokra i śliska.

Przeznaczona do stosowania  w obiektach użyteczności publicznej np. w placówkach handlowych, laboratoriach, na korytarzach, w szatniach, zapleczach gospodarczych, pomieszczeniach technicznych i magazynowych, sanitariatach, łazienkach, na podesty maszyn, podłogi w środkach transportu itp.

Wykładziny schodowe:

  • specjalne okładziny przeznaczone do montażu na schodach, posiadają żłobienia w miejscu, gdzie przypada nosek stopnia, co minimalizuje ryzyko  poślizgu. Bardzo często stosuje się listwy kątowe tzw. trepnosy do wykładzin obiektowych, co w zestawieniu zastępuje typowe wykładziny schodowe.

Wykładziny dźwiękochłonne:

  • polecane do pomieszczeń, w których nadmierny hałas mógłby być zbyt uciążliwy dla otoczenia. Wytłumiają dźwięki i stanowią izolację termiczną.

Stosowane w salach kinowych, studiach nagraniowych itp.


Po konkurencyjnych cenach dostarczamy wykładziny PCV z wielu fabryk, zarówno krajowych, jak i zachodnich.

F.H.U. PRESTO Tomasz Legierski

26-200 Końskie, Pomorzany 65a

tel. 41 375-05-05

tel. kom. 603-236-748

e-mail: tomek@presto.info.pl

Pozycjonowanie Kielce strony www Kielce