wykładzina podłogowa - jesień 2009

Instalacja wykładzin dywanowych

Instalacja wykładzin dywanowych (w płytkach i w rolce).

Wykładziny dywanowe są jednym z najbardziej popularnych materiałów podłogowych. Coraz nowsze technologie produkcji i zabezpieczeń antyzabrudzeniowych stawiają tego typu pokrycie podłogowe na równi z innymi i pozwala na coraz częstsze stosowanie w obiektach użyteczności publicznej. Tłumienie hałasu, izolacja termiczna, komfort chodzenia oraz piękno i estetyka to główne  ich zalety.

Wyróżniamy trzy podstawowe grupy wykładzin dywanowych ze względu na przeznaczenie:

  • wykładziny domowe - odporne na małe lub średnie natężenie ruchu charakterystyczne dla pomieszczeń mieszkalnych, o dość małej gramaturze, czyli wadze runa i zróżnicowanej wysokości runa, ale niewątpliwie dużą zaletą jest bardzo bogata gama wzorów i kolorów.
  • wykładziny obiektowe (kontraktowe) - o zwiększonej odporności na użytkowanie, z reguły posiadają "niższy włos", natomiast są bardziej zbite, a stosowany jako podstawowy składnik w wykładzinach domowych Polipropylen, często zastąpiony jest Poliamidem, Nylonem lub Poliolefinem.
  • wykładziny hotelowe - wyjątkowo trwałe i odporne na duże natężenie ruchu, cechuje je dość duża gramatura i wysokość runa, przy bardzo ciekawej kolorystyce i bogatym wzornictwie oraz dużych zdolnościach tłumienia akustycznego.

W swej ofercie proponujemy wykładziny dywanowe z fabryk:
BALTA, LANO, TARKETT, ITC, OSSFLOR, BESMER, DOMO, BEWE, EDEL, SHAW i wiele innych.

F.H.U. PRESTO Tomasz Legierski

26-200 Końskie, Pomorzany 65a

tel. 41 375-05-05

tel. kom. 603-236-748

e-mail: tomek@presto.info.pl

Pozycjonowanie Kielce strony www Kielce